Paczka inspiracji dla wszystkich, którzy chcą obdarować bliskich „zwierzęcymi” prezentami!

Przedmioty z motywami zwierzęcymi zawsze przykuwają moją uwagę. Tak samo, jak i książki oraz inne produkty dotyczące zwierząt. Jeśli coś jest w kształcie zwierzęcia, albo o zwierzakach, możecie być pewni, że mnie zainteresuje!

Jeśli macie tak samo jak ja, albo znacie takie osoby – z pewnością znajdziecie wśród poniższych propozycji coś, co wpadnie Wam w oko! Jeszcze zdążycie zrobić zakupy przed świętami!

KSIĄŻKI

NASZA PLANETA
Fothergill Alastair, Scholey Keith
Dom Wydawniczy „Rebis”

Oglądaliście na Netfliksie serial „Nasza Planeta”? Jeśli nie, to koniecznie nadróbcie chociażby ze względu na niesamowite kadry, które tak cieszą oko, że och, ach! Ale „Nasza Planeta”, to również przepięknie wydany, pełen zjawiskowych fotografii album, który jest wspaniałym rozwinięciem serialu. Poza zachwycającymi zdjęciami znajdziemy w nim mnóstwo informacji, na które w serialu nie wystarczyło czasu. 

Wstęp napisał sam sir David Attenborough, a dalsze karty zabiorą nas w fascynującą podróż po kolejnych krainach pełnych zarówno tych doskonale nam znanych, jak i bardziej tajemniczych gatunków zwierząt. 

„Nasza Planeta” (115,99 PLN)

„PTAKI. Przewodnik Collinsa”, Lars Svensson
Porządny przewodnik po wszystkich gatunkach ptaków to must have dla każdego obserwatora tych zwierząt. W tym mamy szczegółowe, piękne ilustracje oraz ogrom informacji pozwalających na rozróżnienie wizualnie bardzo podobnych do siebie gatunków. W „Ptakach” znajdziemy opisy wszystkich gatunków, które w ostatnim stuleciu obserwowano na terenie Europy oraz wokół Morza Śródziemnego. Nie znam lepszej publikacji tego typu.
Czytaj również: recenzja „PTAKI. Przewodnik Collinsa”

„PTAKI. Przewodnik Collinsa” (od 56,75 PLN)

„Ewolucja w miejskiej dżungli”, Menno Schilthuizen
Czy proces ewolucji może zachodzić na naszych oczach? Szereg badań przytoczonych w tym tytule dowodzi, że tak! Autor w bardzo przystępny i ciekawy sposób opowiada nam o tym, dlaczego poszczególne gatunki zwierząt postanowiły zostać mieszczuchami i w jaki sposób przystosowały się do nowego, miejskiego życia. A ja miałam przyjemność objąć „Ewolucję…” patronatem medialnym!
Czytaj również: recenzja „Ewolucji w miejskiej dżungli”

„Ewolucja w miejskiej dżungli” (od 22,70 PLN)

„Architekci natury”, Mario Ludwig
Jeżeli zastanawiało Was kiedyś, jak ogromne gniazdo (które tak naprawdę jest całym osiedlem mieszkaniowym!) potrafią zbudować ptaki, albo które zwierzęta potrafią… szyć – ten tytuł jest dla Was. Niesamowite konstrukcje stworzone przy użyciu dziobów, odnóży, śliny, błota, kawałków roślin i innych materiałów budowlanych mogą być tak trwałe, że niejeden ludzki twór mógłby im tej trwałości pozazdrościć.

„Architekci natury” (od 25,31 PLN)

„Kudłata nauka”, Liz Kalaugher, Matin Durrani
Czy zwierzęta znają fizykę? Tak! Może niekoniecznie świadomie, ale wykorzystują jej prawa do swoich celów zaskakująco często! Książka powstała dzięki współpracy fizyka i zoolożki, którzy zebrali i wyjaśnili niezwykłe „sztuczki”, które pomagają zwierzętom skutecznie polować, wyszukiwać smakowite kąski, osuszać się czy nie dać się rozgnieść na miazgę po upadku z wysokości.

„Kudłata nauka” (od 26,11 PLN)

„Czy słonie dają klapsy?”, Marta Alicja Trzeciak
Jak zwierzęta opiekują się swoim potomstwem? Jakie stosują metody wychowawcze? Korzystają z kar lub nagród? Matka czy ojciec – kto jest lepszym rodzicem? Być może nigdy nie zadawaliście sobie tych pytań. Ale odpowiedzi na nie są fascynujące, a lekkim językiem i w ciekawy sposób przybliża nam je polska lekarz weterynarii.
Czytaj również: krótka recenzja „Czy słonie dają klapsy?” i innych niezwykłych książek przyrodniczych

„Czy słonie dają klapsy?” (od 25,72 PLN)

 

ODZIEŻ I AKCESORIA

Bajecznie kolorowe skarpetki, które wyglądają, jakby były nie do pary, a w dodatku w zwierzątka? Jestem za! Uwielbiam wzorzyste skarpetki, a te oferowane przez PETSY Wear są przeurocze!

A może zestaw powiększony z torbą bawełnianą? Taki upominek ucieszy każdego miłośnika zwierząt, który w dodatku nie chce korzystać z jednorazowych siatek.

Skarpetki Cheeky Piggie (19,90 PLN), Skarpetki I Love Rats (19,90 PLN), Skarpetki Kocham Świnki (19,90 PLN), Torba Miłość Psa i Człowieka (44,90 PLN), Torba Miłość Kota i Człowieka (44,90 PLN).

ARTYKUŁY DEKORACYJNE I UŻYTKOWE

Motywy zwierzęce zawsze uważałam za bardzo atrakcyjne – także w wersji „domowej”. A najbardziej lubię takie, które pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również użytkową. Mam wtedy nie tylko piękny, ale i przydatny przedmiot! Takie też wybrałam dla Was ze sklepu DUWEN. Bez względu na to, czy najbliższy Waszemu sercu jest lśniące glamour, minimalistyczne scandi, czy kipiące zielenią i szalenie modne ostatnio urban jungle, z pewnością znajdziecie tam coś dla siebie.

Szafka na klucze z ptaszkami (61,00 PLN), Taca z kolibrami (60,00 PLN), Poduszka-lisek w kratę (49,00 PLN), Stoper do drzwi – piesek (55,00 PLN), Talerzyk na biżuterię – flaming (28,00 PLN), Solniczka i pieprzniczka w kształcie ptaszków (15,00 PLN),  Podpórki do książek – złote małpki (118,00 PLN)

To przyznać się! Upominki świąteczne dla bliskich już macie, czy, tak jak ja w tym roku, zostawiacie to na ostatnią chwilę? 😉

Artykuł powstał we współpracy z wymienionymi markami i zawiera linki afiliacyjne.