Blog o zwierzętach, blog o przyrodzie, animalistka.pl

Kim jestem?

Jestem miłośniczką dzikich zwierząt i popularyzatorką wiedzy przyrodniczej. W życiu miałam wiele dziwnych pasji i jeszcze dziwniejszych zainteresowań. Aż wreszcie dotarłam do miejsca, którego od zawsze szukałam.
To jest właśnie to miejsce!

Co mnie napędza?

Wrodzona pasja i ogromna frajda z odkrywania tajemnic świata zwierząt. To naprawdę fantastyczna mieszanka!

Co mnie hamuje?

Długość doby.

Co mówią o mnie zwierzęta?

Kiedy Elunia miała 10 lat, założyła na osiedlowym podwórku legendarny już dziś, kartonowy szpital dla gołębi, które nie miały siły latać. Dokarmiała je, dbała, żeby koty się do nich nie dostały. Gdyby nie ona, wielu moich kolegów już nigdy nie doświadczyłoby smaku latania całą chmarą nad miastem.
[Gołąb Grzegorz]

Ela miała wtedy paręnaście lat. Przygarnęła mnie, biednego sierotę, i postawiła na nogi. Nazwała mnie Snickers, bo podobno śmiesznie chrumkałem przy jedzeniu. Codziennie zaznajamiała mnie z ogrodem i uczyła jeżowego życia. Wiem… To, co wtedy zrobiłem, było podłe i głupie. Ofiarowała mi tyle serca, a ja, kiedy poczułem pierwszy zew natury i dorosłości, po prostu dałem nogę.
[Jeż Snickers]

Moje spotkanie z panią Elżbietą? To była późna jesień albo wczesna zima. W każdym razie zimno dawało mi się mocno we znaki. Pani Elżbieta niedawno otworzyła firmę budowlaną, a jej biuro mieściło się w blaszanym kontenerze, w którym było przynajmniej trochę cieplej niż na zewnątrz. To tam właśnie znajdowała się szuflada biurka, czyli mój tymczasowy dom. Rozstałyśmy się wiosną. W pełnej przyjaźni, żeby nie było.
[Mysz Matylda]

A czego nie mówią? 😉

Nie powiem, Elżbietka zapewniła mi naprawdę godną emeryturę. Pamiętam ten dzień, kiedy przygarnęła mnie i otoczyła taką opieką, jak nikt nigdy wcześniej.
[Kotka Kejti]

Co znajdziecie o mnie w mediach?

Wywiad przeprowadzony przez Macieja Wojtasa

“Najmniejsze zwierzęta świata” – artykuł gościnny u Pani Miniaturowej

Audycja w Polskim Radiu Dzieciom – w “Strefie Rodzica” opowiadałam o tym czy i jak dokarmiać dzikie ptaki oraz o żywych prezentach gwiazdkowych. Gościł mnie Marcin Perfuński, prowadzący bloga Supertata.tv

Mój komentarz do nieodpowiedzialnego programu śniadaniowego promującego trzymanie kapucynek w domu – wzmianka we Wprost

Mój komentarz do nieodpowiedzialnego programu śniadaniowego promującego trzymanie kapucynek w domu – wzmianka w Wp.pl

Mój komentarz do nieodpowiedzialnego programu śniadaniowego promującego trzymanie kapucynek w domu – wzmianka w Wiesz.io

“Leniwe życie leniwców” – reportaż, w którym opowiadałam o tych zwierzętach – Dzień Dobry TVN (drugi filmik, pod tekstem)