Oto, nad czym pracowałam ostatnimi czasy!

W końcu nadszedł czas, żebym z wielką przyjemnością mogła Wam ogłosić, że otworzyłam sklep i pokazać swój pierwszy projekt!

Przedstawiam Wam Bingo ze zwierzętami!

Bingo ze zwierzętami – gra na spostrzegawczość dla dzieci i dorosłych

To prosta gra na spostrzegawczość, w której naszym zadaniem jest wypatrywać wokół nas zwierząt przedstawionych na kartach. Na każdej z kart mamy 25 gatunków zwierząt występujących w Polsce, które umieściłam w pięciu rzędach. Możemy grać, jak nam wygodnie: albo jak w tradycyjnym bingo, czyli dążymy do zakreślenia 5 pól w pionie, poziomie lub po skosie, albo idziemy na całość i staramy się zakreślić wszystkie 25 pól z karty. Możecie też wymyślić sobie własne zasady, bo w sumie mnie tam nic do tego – podsuwam tylko dwie z, jak przypuszczam, znacznie większej liczby możliwych opcji.

Tak naprawdę jedyną zasadą, której polecam się trzymać, jest ta, żeby przed rozpoczęciem gry wyjść z domu. Wiecie, nie żeby coś, ale wybierałam takie gatunki zwierząt z naszej rodzimej fauny, które raczej spotyka się poza domem, a nie w nim.

Ale to, dokąd się wybierzecie na poszukiwania, to już Wasza decyzja!

Gdzie grać?

Gdzie chcecie!

Wyselekcjonowane przeze mnie gatunki należą do tych dość powszechnie występujących w Polsce, więc spokojnie – na ich poszukiwanie nie musicie wybierać się do innego województwa, ani w żadne konkretne miejsce. Bez problemu możecie zacząć od rozglądania się po swojej własnej okolicy.

Bo właśnie taki był mój główny zamysł – żeby karty były maksymalnie uniwersalne. Doskonale sprawdzą się jako urozmaicenie spaceru czy zajęcie dla dzieci w trakcie pikniku na łące. Może w czasie wyjazdu pod namioty podzielicie się na drużyny i urządzicie sobie zawody na spostrzegawczość? Wypatrywać kolejnych gatunków możecie także na skwerach na swoim osiedlu – zdziwicie się, ile zwierząt można dostrzec na zwykłej rabatce pod blokiem!

Znacie te wszystkie zwierzęta?

Wybrałam dla Was 50 różnych gatunków zwierząt, które występują w Polsce. Wśród nich są motyle i inne owady (oraz inne bezkręgowce!), ptaki oraz ssaki. Przedstawicieli płazów i gadów również nie zabrakło!

Te wszystkie zwierzęta w rozmaitych kombinacjach znajdziecie na 10 różnych kartach, które są dostępne pojedynczo i w komplecie wszystkich 10 wersji. Dla Waszej wygody karty są ponumerowane, więc, jeżeli zdecydujecie się na kupowanie ich po kolei, łatwo będzie mogli ustalić, które już macie, a których jeszcze Wam brakuje do skompletowania całej serii.

Piękne, szczegółowe rysunki

Karty do Bingo ze zwierzętami nie cieszyłyby oka tak bardzo, gdyby nie ilustracje przedstawiające poszczególne gatunki. Ich autorem jest nieoceniony Dawid Kilon, autor wielu edukacyjnych tablic przyrodniczych, książek i, rzecz jasna, rysunków.

Jeżeli wcześniej nie znaliście twórczości Dawida, to koniecznie zajrzyjcie na jego profil na Facebooku! Dawid, poza oczywistymi zdolnościami plastycznymi posiada też rozległą wiedzę przyrodniczą, dzięki czemu zwierzęta w jego pracach cechują się niesamowitą szczegółowością.

Do wydruku… albo i nie!

Po dokonaniu zakupu i opłaceniu zamówienia linki do pobrania kart zostaną do Was wysłane automatycznie. Przygotowałam je w formacie PDF, w wersji kolorowej oraz czarno-białej. Dzięki temu bez problemu wydrukujecie je na swojej domowej drukarce.

Ale wcale nie musicie ich drukować, jeżeli nie chcecie! Karty możecie pobrać na swój telefon lub tablet i na nim je wyświetlać oraz zakreślać już zaobserwowane gatunki. To też bardzo wygodne rozwiązanie! Na laptopie też możecie sobie karty zapisać i na nim grać, ale tej opcji nie rekomenduję, ponieważ spacery z laptopem pod pachą nie należą do najbardziej komfortowych.

Bawcie się dobrze!

Mam nadzieję, że Bingo ze zwierzętami sprawi Wam tyle radości, co mnie i że zmotywuje Was do uważniejszego spoglądania na ten mały skwerek, który mijacie codziennie w drodze do domu.

Możecie wybrać, co Wam bardziej odpowiada:

komplet 10 kart do Bingo ze zwierzętami

albo pojedyncze karty

Bez względu na to, na które rozwiązanie się zdecydujecie, życzę Wam wielu zaskakujących obserwacji i mnóstwa dobrej zabawy!