W sam raz na świąteczne popołudnie spędzane razem z rodziną.

Kiedy poprosiłam Was, abyście podali tytuły swoich ulubionych filmów ze zwierzętami, zasypaliście mnie komentarzami! Nie wiem, ile czasu zajęłoby mi obejrzenie wszystkich proponowanych przez Was tytułów, ale na pewno dużo. Na szczęście sporo z nich już znam (i również polecam!), ale wciąż pozostało niemało takich, z którymi stykam się pierwszy raz.

Jeżeli nie macie pomysłu, co obejrzeć w rodzinnym gronie, ale wiecie jedno: to nie może być kolejny świąteczny film, to łapcie to obszerne zestawienie. Znajdziecie w nim zarówno filmy typowo dla dzieci, animowane i familijne, jak i kilka wyśmienitych dokumentów. Nie pominęłam również kilku tytułów z kina grozy! Na pewno wybierzecie coś idealnego dla siebie!

30 najlepszych filmów o zwierzętach według czytelników Animalistki

 1. „Bella i Sebastian”: w alpejskiej wiosce pojawiają się doniesienia o krwiożerczej, zabijającej owce bestii. Kiedy ośmioletni chłopiec odkrywa, że ową bestią jest bezpański pies, postanawia go ochronić przed gniewem miejscowej ludności.
 2. „Marmaduke – pies na fali”: rodzina głównych bohaterów przeprowadza się na Florydę. Dzieci próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Tak samo, jak ich czworonóg – tytułowy Marmaduke, ogromny dog niemiecki, który próbuje zaimponować lokalnej sforze psów.
 3. „Marley i ja”: Jennifer pragnie dziecka. Jej mąż, John, wręcz przeciwnie. Żeby zaspokoić instynkt macierzyński żony, kupuje jej psa, Marleya. Niepokorny zwierzak doprowadza do wielu kłopotliwych, ale i zabawnych sytuacji.
 4. „Biały Kieł „: Alaska w czasach gorączki złota. Jack, w drodze na swoją działkę, trafia na człowieka zajmującego się walkami psów. Uwalnia z jego rąk Białego Kła – mieszańca psa i wilka, po czym próbuje go nauczyć współpracy z człowiekiem.
 5. „Był sobie pies”: głównym bohaterem jest pies, który w swoich kolejnych, czworonożnych wcieleniach, próbuje zrozumieć, co jest sensem jego życia i jak może sprawić, aby świat był choć odrobinę lepszy.filmy o zwierzętach, co obejrzeć, pomysły na wieczorny seans filmowy, jaki film obejrzeć, filmy ze zwierzętami, blog o zwierzętach, animalistka, animalistka.pl
 6. „Mój przyjaciel Hachiko”: wracając z pracy profesor Parker Wilson znajduje bezdomnego szczeniaka. Decyduje, że go zatrzyma, co staje się początkiem pięknej, wzruszającej przyjaźni między człowiekiem a zwierzęciem.
 7. „Benji”: młode rodzeństwo zaprzyjaźnia się z bezdomnym pieskiem. Kiedy dzieci wpadają w tarapaty, ich bystry, kudłaty przyjaciel rusza im na ratunek.
 8.  „Król lew”: klasyka, chyba nikomu nie muszę przybliżać fabuły?
 9. „Szopy w natarciu”: według japońskich legend japońskie jenoty, tanuki, potrafią zmieniać kształt ciała i przybierać na przykład ludzką postać. W tym filmie stado jenotów postanawia ochronić swoje naturalne siedlisko przed zniszczeniem przez rządowy projekt.
 10. „Księżniczka Mononoke”: książę Ashitaka zabija dzika, czym ściąga na siebie klątwę. Aby uchronić się przed śmiercią, musi odnaleźć Ducha Lasu, który mógłby mu pomóc.  W konflikcie pomiędzy ekspoatującymi naturę ludźmi, a rozjuszonymi zwierzętami, Ashitaka opowiada się jednak po stronie ludzi. Po stronie zwierząt staje wychowana przez wilki sierota, księżniczka Mononoke, w której zakochuje się Ashitaka i próbuje znaleźć sposób na zaprowadzenie równowagi między ludźmi a naturą. /Film raczej dla starszych dzieci i dorosłych/
 11. „Pan Popper i jego pingwiny”: poważny biznesmen dostaje w spadku po ojcu… pingwiny. Ich obecność w życiu poukładanego człowieka i w jego sterylnie czystym apartamencie prowadzi do wielu zabawnych sytuacji.
 12. „Babe – świnka z klasą”: uratowany z rzeźni prosiaczek zostaje ciepło przyjęty przez mieszkające na farmie zwierzęta. Marzy, aby, tak jak jego przybrana mama, pies rasy border collie, zostać psem pasterskim.
 13. „Przygoda na Antarktydzie”: naukowcy wyruszają na Antarktydę, żeby odnaleźć rozbity tam meteoryt. Wskutek burzy śnieżnej część ekipy szybciej wraca do domu, zostawiając w stacji badawczej stado psów zaprzęgowych. Zwierzęta same muszą sobie poradzić w trudnych warunkach, dopóki nie przyjdzie do nich pomoc. O ile przyjdzie.
 14. „Śnieżne psy”: pewien dentysta, totalny mieszczuch, wyrusza na Alaskę na odczytanie testamentu, w którym również coś ma dostać. Okazuje się, że w spadku otrzymuje psy husky wyszkolone do udziału w wyścigach zaprzęgów. Bez jakiegokolwiek doświadczenia z psami próbuje poradzić sobie z niesfornym stadem.
 15. „Uwolnić orkę”: oddzielona od matki młoda orka trafia do oceanarium. Tam zaprzyjaźnia się z nią lokalny łobuziak. Kiedy chłopiec odkrywa, jakie plany ma właściciel oceanarium, postanawia uwolnić swojego zwierzęcego przyjaciela.
 16. „Agencie podaj łapę”: pies pracujący dla FBI jest zagrożony i zostaje objęty programem ochrony świadków. Trafia pod opiekę listonosza i małego chłopca, którzy nie mają pojęcia, że czworonóg nie jest zwykłym psem.
  filmy o zwierzętach, co obejrzeć, pomysły na wieczorny seans filmowy, jaki film obejrzeć, filmy ze zwierzętami, blog o zwierzętach, animalistka, animalistka.pl
 17. „Ratatuj”: szczur Remy marzy o karierze kucharskiej. Kiedy przez przypadek trafia do paryskiej restauracji, wchodzi w układ z chłopcem pracującym tam jako pomoc kuchenna. Wspólnymi siłami wzbudzają zachwyt najbardziej wybrednych francuskich podniebień.
 18. „Robaczki z Zaginionej Doliny”: po ludzkim pikniku na polanie zostają śmieci, a wśród nich również pudełko z kostkami cukru. O słodki skarb walczą czarne oraz czerwone mrówki.
 19.  Epoka Lodowcowa”: kiedy zaczęła nadchodzić epoka lodowcowa, wszystkie stworzenia ruszyły na południe, w cieplejsze rejony. Wśród nich również mamut, tygrys szablozębny i leniwiec, pod których opiekę przypadkowo trafia ludzkie niemowlę.
 20. „Madagaskar”: nowojorskie ZOO wysyła do Afryki transport zwierząt. W wyniku wypadku klatki ze zwierzętami wypadają za burtę promu. Lew, żyrafa, hipopotam i zebra tym sposobem trafiają na przedziwną wyspę – Madagaskar.
 21. „Mój brat niedźwiedź”: niepokorny chłopiec z indiańskiego plemienia zostaje za sprawą pradawnej magii przemieniony w niedźwiedzia. W nowym ciele uczy się prawdy o życiu i otaczającym go świecie.filmy o zwierzętach, co obejrzeć, pomysły na wieczorny seans filmowy, jaki film obejrzeć, filmy ze zwierzętami, blog o zwierzętach, animalistka, animalistka.pl
 22. „Lassie”: uboga szkocka rodzina wpada w kłopoty finansowe i decyduje się sprzedać swojego psa, Lassie. Suczka jednak nie daje za wygraną i wyrusza w drogę powrotną do swojego prawdziwego domu, po drodze przeżywając wiele niebezpiecznych sytuacji.
 23. „Kot Bob i ja”: James to uzależniony od narkotyków, uliczny grajek, który ledwo łączy koniec z końcem i nie widzi celu w życiu. Nadaje mu go dopiero Bob, rudy kocur, który trafia pod opiekę Jamesa. Chłopak za sprawą kota uczy się odpowiedzialności i stara się wyjść na prostą. Film powstał na podstawie książki napisanej przez samego Jamesa Bowena, przeczytaj recenzję: „Kot Bob i ja”.
 24. „Ace Ventura – psi detektyw”: Ace Ventura to detektyw, który specjalizuje się w odnajdywaniu zaginionych i porwanych zwierząt. Podejmuje się misji odszukania delfina będącego maskotką drużyny futbolowej.
 25. „Goryle we mgle”: oparta na faktach historia Dian Fossey, która wyrusza do Afryki, aby badać zagrożone wyginięciem goryle górskie. Kiedy odnajduje rodzinę goryli, uczy się sposobów komunikacji z nimi i obserwuje ich życie. Postanawia walczyć z kłusownictwem i nagłośnić problem tego zagrożonego gatunku.
 26. „Łowcy miodu”: dokument, który pokazuje życie pszczół oraz niebezpieczeństwa, jakie grożą światu, jeśli pszczół zabraknie.
 27. „Mikrokosmos”: dokument pokazujący jeden dzień z życia mieszkańców podleśnej łąki z niesamowitymi zdjęciami.
 28. „Makrokosmos”: dokument opowiadający o ptasich migracjach z pięknymi ujęciami z lotu ptaka.
 29. „Szczęki”: w nadmorskim kurorcie dochodzi do ataków rekina ludojada. Ekipa specjalistów wyrusza w morze, aby upolować krwiożercze zwierzę.
 30. „Ptaki”: niewielka nadmorska miejscowość staje się ofiarą inwazji agresywnych ptaków. Początkowe pojedyncze przypadki szybko przeradzają się w zmasowane ataki na ludzi.

Który film wybraliście na najbliższy seans?

Zdjęcie nagłówkowe: Pinho / Unsplash
Pozostałe: materiały prasowe